Hotel Jawor
przyjazd 19 kwi '21
wyjazd 20 kwi '21
Najniższa cena na naszej stronie!
Hotel Jawor
Jałowiec

Jałowiec

Zadzwoń teraz!

T: +48 (33) 87 75 198

Znajdziesz nas na:

Wypoczynek w Hotelu Jawor na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom długich wędrówek, którzy lubią podziwiać cuda natury. Naszych Gości zachęcamy do wejścia na szczyt Jałowca (1111 m n.p.m.) położonego pomiędzy Czerniawą Suchą, a Kolędówką. Szczyt jest prawie całkowicie zalesiony i pięknie się prezentuje. Na jego stoku znajdują się dwie polany Hala Trzebuńska oraz Polana Krawcowa. Pierwsza z nich stanowi doskonały punkt widokowy, ponieważ można z niej podziwiać Beskid Żywiecki z Babią Górą oraz panoramę Beskidu Śląskiego i Kotliny Żywieckiej.

Wejście na Jałowiec nie jest wymagające, łączna długość trasy wynosi około 11,5 km, a czas wyprawy szacuje się na 4 godziny. Najczęściej jednak wyprawa trwa dłużej, głównie przez dodatkowy czas, który turyści przeznaczają na podziwianie widoków. Ze szczytu Jałowca można w krótkim czasie (około 30 minut) dotrzeć do Schroniska Opaczne. To idealne miejsce do odpoczynku, w którym możecie zjeść pożywny obiad, a w razie potrzeby nawet przenocować. Co więcej, to również doskonałe miejsce do podziwiania malowniczej panoramy gór.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij