Hotel Jawor
przyjazd 19 kwi '21
wyjazd 20 kwi '21
Najniższa cena na naszej stronie!
Hotel Jawor
Beskid Żywiecki - góry mniej popularne niż Tatry, ale warte uwagi

Beskid Żywiecki - góry mniej popularne niż Tatry, ale warte uwagi

Zadzwoń teraz!

T: +48 (33) 87 75 198

Znajdziesz nas na:

19 czerwca 2020

Cisza i spokój to coś czego często nam brakuje. Szybkie tempo życia, praca, dom, a często do tego jeszcze wiele godzin straconych na stanie w korkach lub zakupach i w zatłoczonych sklepach. Wszystkie te czynniki powodują, że każdy z nas ma czasami ochotę uciec w jakieś odległe miejsce, w którym towarzyszyć mu będzie świeże powietrze, świst wiatru i śpiew ptaków. Jeśli Ty też tak masz, to Beskid Żywiecki będzie najlepszym kierunkiem. Sprawdź, dlaczego!

Wymarzone wakacje w górach

Beskid Żywiecki to przepiękne pasmo górskie, z najwyższym szczytem, którym jest Babia Góra o wysokości 1725 m n.p.m., na którą prowadzi kilka malowniczych szlaków o różnej długości. Pasmo to jest powszechnie dostępne dla turystów, jednak dużo spokojniejsze niż szlaki w Tatrach. Dlatego też warto wybrać je, jeśli nie chcesz tłoczyć się na wąskiej ścieżce z innymi miłośnikami górskiej wspinaczki. Co więcej, duża różnorodność tras, zarówno krótkich, długich, łatwych oraz trudnych sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Beskid Żywiecki - dlaczego warto?

Ponieważ właśnie tu znajdują się Babiogórki Park Narodowy oraz Żywiecki Park Krajobrazowy. Miejsca te są pełne pięknej przyrody, a także rzadkich drapieżników - niedźwiedzi brunatnych, borsuków, ale także wilków. Szacuje się, że na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego występuje nawet 500 gatunków różnorodnych roślin, które można podziwiać podczas wędrówek. Ten kierunek z pewnością spodoba się także wszystkim cyklistom, ponieważ na terenie pasma górskiego znajduje się również wiele tras rowerowych, przystosowanych dla wszystkich miłośników jazdy na jednośladzie.

Blisko i wygodnie - Beskid Żywiecki dla każdego

Hotel Jawor stanowi świetną bazę wypadową dla wszystkich turystów, głównie dlatego, że znajduje się bardzo blisko Babiogórskiego Parku Narodowego. Zatrzymując się u nas, będziecie mogli codziennie wyruszać na długie wędrówki, a po całym dniu odpoczywać w naszym SPA, regenerując siły i zmęczone mięśnie. Dlatego nie zwlekajcie, tylko rezerwujcie nocleg jeszcze dziś.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij