Hotel Jawor
przyjazd 19 kwi '21
wyjazd 20 kwi '21
Najniższa cena na naszej stronie!
Hotel Jawor
Kino w Rabce (44 km)

Kino w Rabce (44 km)

Zadzwoń teraz!

T: +48 (33) 87 75 198

Znajdziesz nas na:

Pobyt w naszym hotelu to doskonały sposób na wypoczynek, poza lokalnymi atrakcjami zachęcamy również do sprawdzenia tych znajdujących się w okolicy. Jednym z takich miejsc jest Kino w Rabce, w którym zobaczycie najnowsze premiery filmowe, a przy okazji poszerzycie swoją wiedzę z historii.

Początki tego miejsca sięgają 1928 r., kiedy to obiekt, w którym pierwotnie znajdowało się kino został oddany pod użytek kulturalny przez księdza Jana Surowiaka. Po odrestaurowaniu, w starej stajni utworzono Teatr Świetlny -Jutrzenka, duże zainteresowanie instytucją sprawiło, że w 1933 r. uruchomiono w nim stacjonarne kino “Słońce”, które nazwę na “Śnieżka” zmieniło po II Wojnie Światowej. Jednak po sześciu latach funkcjonowania, na wskutek wygaśnięcia umowy wynajmu zostało przeniesione do miejsca, w którym funkcjonuje do dziś.

Jak widać rozwój kulturalny w Rabce Zdroju ma bardzo ciekawą historię, którą warto poznać, a przy okazji zobaczyć premierę nowego filmu. Z hotelu Jawor masz zaledwie 44 km do Rabki, w sam raz na wycieczkę.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij